Bertuğ Cemil: “Zor Dünya”

Bertuğ Cemil, Mart ayında yayımladığı şarkısı “Karanlık Sevda”nın ardından, yeni teklisi “Zor Dünya”yı müzikseverlerin beğenisine sundu. Akustik pop rock sound’u, soul ve pop caz öğeleriyle süslenen şarkı, sade ve enerjik düzenlemesi, çok sesli vokalleriyle, pandemi sonrası normal hayata dönüşün hayal ve coşkusunu yansıtıyor.

Söz ve müziği Bertuğ Cemil’e, düzenlemesi Reha Omayer’e ait şarkının klibi, Nisan ayı boyunca çeşitli tarihlerde, Londra Elthorne Park, Grand Union Canal ve Trent Park’ta, İstanbul Beşiktaş’ta, Almanya Hamburg’da ve Güney Afrika Centurion’da çekildi. Klibin çoğunluğunu oluşturan Londra görüntüleri Esra Candan yönetmenliğinde kayda alındı ve diğer lokasyonlardan gelen videolarla montajlandı. iPhone Pro Max 12 kullanılan çekimlerde, Bertuğ Cemil’in yanısıra sanatçının ailesi, dostları ve onların çocukları yer aldı. Pozitif görsellerle işlenen klip, yaşama sevinci temasıyla izleyenlerde sıcak duygular uyandırıyor.

Bertuğ Cemil yeni şarkısını, “Güzel ve zor bir dünyada yaşıyoruz. Hele ki son iki yılda yaşananlar bu zorluğu bir kat daha arttırdı fakat umut tüm bunların üstesinden gelecek çünkü yaşam oldukça umut vardır ve umut oldukça da yaşam. Sevgiyle, akılla, inatla direneceğiz ve birbirimize sarılacağımız günler yine gelecek. Hep güzeldi hayat, yine güzel olacak. Umudun azalması direncin de azalmasını sağlar. ‘Zor Dünya’ işte tam olarak bunu önlemeye yardımcı olma amacıyla yazıldı.” diye anlatıyor.

“Zor Dünya”nın davul kayıtları İstanbul’da Orkun Bagatur’un evinde, vokal ve akustik gitar kayıtları Bertuğ Cemil’in Londra’daki evinde ve diğer enstrüman kayıtları Reha Omayer’in Hamburg’daki stüdyosunda tamamlandı. Akustik gitar ve geri vokalde Bertuğ Cemil, bas gitar, elektrik gitar, geri vokal, klavye, shaker, kayıt, mix, mastering’te Reha Omayer, davulda Orkun Bagatur’un yer aldığı teklinin fotoğrafları ve kapak tasarımı Esra Candan’a ait.

Londra´da yaşayan ve müzik çalışmalarına orada devam eden Bertuğ Cemil’in yeni teklisi “Zor Dünya” MEYPOM etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında!