Bilge Kotkay “Yak Hüznümü”

Yeniden yorumladığı şarkılarla büyük beğeni kazanan ve sesiyle birçok diziye eşlik eden Bilge Kotkay, söz ve müziği kendisine ait ilk teklisi olan “Yak Hüznümü” ile dinleyicisiyle buluşuyor!

Klasik Türk Müziği ve popüler müzik etkileriyle büyüyen ve sesinin tınısında bu nostaljik havayı duyduğumuz yorumcu, aynı zamanda profesyonel olarak müzik yapmaya başladığı yıllarda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölümünde müzikal oyunculuk eğitimi almış ve yorumculuğunda bu tekniklerden de faydalanarak müziğini zenginleştirmiştir. Yıllar içerisinde bir başka değerimiz olan Türk Halk Müziğimizi daha yakından tanımış ve bu alanda yorumladığı eserlerle de kayda değer bir beğeni toplamıştır. Söz ve müziği kendisine ait olan veya yeniden yorumladığı şarkılarda hedefi, bugünün dinleyicisine bugüne ait bir şeyler sunarken, içinde geçmişimizin ruhunu, değerlerini ve tüm zenginliğini korumaya da özen göstererek yol almaktır.

Selim Seven prodüktörlüğündeki sounderland etiketiyle dinleyicisine ulaşan eserin düzenlemesi Ömercan Özüaydın, mix ve mastering Olcay Demirci imzası taşıyor. Sanatçıya ud ve cümbüşte Kutay Özcan eşlik ediyor.

Bilge Kotkay – Yak Hüznümü

Yandım, bende insanım
Yeniden doğamam
Öfke yok içimde hiç ama
Eski ben olamam

Tüm kahkahalarımda
Tüm gözyaşlarımda
Hep seni anacağım
Ben bir kere kaybettim kendimi
Sanmam bir daha bulacağım

Yak hüznümü altından
Demler demler içerim
Tüm kadehler sana kalkar
Senden nasıl vazgeçerim
Beceremem çekmeyi de
Bir yakar bir sönerim
Çarpsın dumanım yüzüne
Unutama dilerim

Yak hüznümü altından
Demler deler içerim
Tüm kadehler sana kalkar
Senden nasıl vazgeçerim
Beceremem sevmeyi de
Bir yakar bir sönerim
Çarpsın dumanım yüzüne
Unutama dilerim

Söz – Müzik: Bilge Kotkay