Caroline Yılmaz Röportajı!

“Söz Müzik Caroline Yılmaz” adını verdiği son albümü, albümün çıkış şarkısı “İster Gel İster Gelme” ve hemen sonrasında kliplendirdiği “Dönmem” ile büyük başarı yakalayan Caroline Yılmaz albümünü ve yeni projelerini Mine Ayman’a anlattı…

“İster Gel İster Gelme” ve “Dönmem” şarkılarınızla müzik dünyasında iddianızı sürdürüyorsunuz, bundan sonra sırada hangi şarkı var?

Sözü, müziği yine bana ait olan “Vur Damara” isimli şarkımıza klip çekeceğiz. Yunan ve oriental tarzı olan “Vur Damara”, albümün en sevilen hareketli şarkılarından oldu, klipsiz bırakmaya kıyamadık.

“Söz Müzik Caroline Yılmaz” albümünüzdeki tüm şarkılar kliplenecek mi?

Sanırım konu oraya doğru gidiyor, evet 🙂

Başka şarkılar da yazmaya devam ediyor musunuz, bir sonraki proje için hazırlıklar başladı mı şimdiden?

Ben her gün 1 – 2 şarkı yazıyorum. Yeni albüme de yine Suat Aydoğan aranjörlüğünde start verdik. Şarkıların biri Orhan Gencebay şarkısı, diğerlerinin tümü yine benim yazdığım eserler.

Uzun zamandır Suat Aydoğan ile çalışıyorsunuz, yeni projelerinizde de yine birlikte mi devam edeceksiniz?

Evet, Suat ile çok iyi anlaşıyoruz ve benim şarkıları yazıp bestelerken duyduğum tüm enstrümanları o da aynı şekilde duyup aranjelerini yapıyor. Bu çok önemli bir müzikal ruh bütünlüğü. Şimdiye dek Ozan Doğulu ve Erhan Bayrak gibi çok çok değerli müzik adamlarıyla da çalıştım. Hepsi dostumdur ve yeri ayrıdır. Suat ile apayrı bir frekans tutturduk. Eşi Senem de çok sevdiğim bir arkadaşımdır, ailece görüşürüz ve özel hayatlarımızda da yerimiz özeldir.

“Dönmem” ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

“Dönmem “tam anlamıyla “tuttu” diyebiliriz. Itunes’da en çok satın alınanlar listesinde 1 numara oldu.

Albüm lansmanımda da şarkıyı 7 kez söyletti izleyiciler. Müthiş bir talep oluştu. Sanırım “Dönmem” benim dönüm noktam oldu. Hem yorumculuk hem bestecilik anlamında kendimi kanıtladığım eser oldu. İyi ki yazmışım.

“Dönmem” şarkınızın klibinde hangi yönetmenle çalıştınız ve oluşum süreci nasıl gelişti? Klipte dansçılarla birlikte dans da ediyorsunuz, dans sahneleri kolay geçti mi ve performansınızla ilgili nasıl geri dönüşler alıyorsunuz?

Değerli arkadaşım Ecem Gündoğdu yönetmenliğinde ve sevgili Veli Kuzlu görüntü yönetmenliğinde çekildi. Bu iki isim de yine vazgeçilmezlerim arasında. Dans sahneleri benim için kolay ve keyifliydi. Yabancı dansçılar ile çalıştık. Performansım izleyicileri çok şaşırttı. Yeşilçam projelerinde gördükleri retro kadını, bambaşka bir tarzda ve modernize olarak gördüler. Bence daha da çok sevdiler ki rakamlar da bunu ispatlıyor.

Kendi müzik tarzınızı nasıl tanımlarsınız?

90’ların ve 2000’lerin başlarındaki pop tadının, 2020 rnb soundu ve arabesk ile sentezlenmiş hali benim şarkılarım. Suat Aydoğan ve Serdar Ortaç, bana “Dişi Serdar Ortaç” diyorlar. Serdar’ın şarkılarıyla büyüdüğümüz için sanırım o tat da var.

Sinan Akçıl ile düet yapacağınız haberleri çıktı, ne zaman şarkınız yayınlanacak?

Sinan ile çok güzel projelerimiz var. Yakında yayınlayacağız. Düetle ilgili çok titiz davranıyoruz. Aranjesini bir kaç kez değiştirdik. Okumaları tamamladık. Sinan ile çok iyi anlaşıyoruz, bizi sık sık yeni projelerde birlikte göreceksiniz.

Serdar Ortaç ile yeniden düet yapmayı düşünüyor musunuz?

Serdar, bu sektörde en sevdiğim arkadaşlarımdandır ve benim için özeldir. Yaklaşık 12 senedir tanışırız ve onunla da müzikal ve ruhsal bir bağımız her zaman vardı. Yeniden düet yapabiliriz evet, Serdar ile her projede seve seve bulunurum.

Röportaj: Mine Ayman