Fatma Turgut “Elimde Dünya”

Rock müziğin iddialı kadın vokallerinden Fatma Turgut, üzerinde titizlikle çalıştığı ilk solo albümü “Elimde Dünya”yı Avrupa Müzik markasıyla paylaşmanın heyecanını yaşıyor.

“Bir Varmış Bir Yokmuş” isimli şarkıyla müzikseverlere albüm müjdesi veren Turgut’un ilk solo projesinde; Can Bonomo, Emre Aydın, Sibel Algan, Ozan Ünlü, Umut Kaya, Cihan Güçlü ve Ersel Serdarlı gibi değerli isimler bir araya geldi.

Merakla beklenen albümden “Beni Tutmayın” isimli şarkıyla çıkış yapan Turgut, şarkının söz ve bestesinde imzası bulunan Can Bonomo ile keyifli bir düet meydana getirdi.

Albümün prodüktörlüğünü Fatma Turgut, Tarkan Gözübüyük, Cihan Barış ve Ozan Tügen (Babajim İstanbul) üstlenirken; şarkıların düzenlemeleri de Fatma Turgut, Barış Ertunç, Hüseyin Deniz ve Ozan İnam tarafından yapıldı. Tüm prodüksiyonu Babajim İstanbul’da tamamlanan albümün mikslerini Cihan Barış, masteringlerini ise Güven Ersoysal yaptı.

Fatma Turgut, solo kariyerinin ilk albümü ile ilgili heyecanını: “Merhabalar, biz tanışıyoruz aslında sizinle. Şimdi tekrar, şimdi bu yeni. İlk öpücük, ilk sevgili gibi kıymetli… Kariyerimin ilk solo albümü “Elimde Dünya” ile yeniden karşınızdayım. 10 yeni şarkıdan oluşan albümümü sizlere sunmanın gururu içindeyim. Çok zaman, çok emek, çok can var her anında ve satırında. Ben, adına “ELİMDE DÜNYA” dedim. Tüm sevinçlerinize, tüm hüzünlerinize ortak olsun bu albüm. Siz ne derseniz adı o olsun… Sevgiyle.” sözleriyle anlattı.