Gözde Sucu Röportajı!

Sezen Aksu imzalı “Tut Elimden” isimli yeni şarkısını geçtiğimiz günlerde dinleyicisiyle buluşturan Gözde Sucu, hakkında merak edilenleri Mine Ayman’a anlattı: “Eşime, çocuklarıma, aileme bir anı bırakmak istiyorum dedim. Böylece amatör olarak muzik yolculuğum başlamış oldu.”

Müzik kariyerinize ne zaman başladınız ve single yapmaya ne zaman karar verdiniz?

Müzik aslında aileden gelen bir tutkuydu benim içim. Heryerde anlatıyorum; Süheyla Yengi Hoca’dan kızımla beraber şan derleri alıyordum. Hocama “Eşime, çocuklarıma, aileme bir anı bırakmak istiyorum” dedim… Böylece amatör olarak muzik yolculuğum başlamış oldu.

Sezen Aksu’dan iki yeni şarkı alarak müzik dünyasına merhaba demiş oldunuz, bu özel buluşma nasıl gerçekleşti? “Taze Bitti” ve “Tut Elimden” şarkılarının size ulaşma hikayelerini anlatır mısınız?

Süheyla hocam sadece şan dersi vermedi, manevi anlamda da destek oldu bana, amatörce çıktığım bu yolculukta. Bahsettiğim gibi şan dersi alırken bilinen şarkıları kendi sesimle söyleyip, arabada eşime süpriz yapmak istiyordum. Süheyla Hocam sağolsun, Sezen Aksu’nun hiç gün yüzüne çıkmamış, daha önce söylenmemiş 2 şarkısıyla buluşturdu beni ve madem böyle bir işe girişmek istiyorsun; Sezen Aksu şarkılarıyla bu işe başlamalısın o zaman dedi. Şarkıları zaten dinleyince tam bana göre dedim.

“Tut Elimden” klibiniz nerde çekildi ve yönetmen olarak kiminle çalıştınız?

Okay Barış klibimi çekti. Sevgili Okay’la zaten Sezen Hanım’ın stüdyosunda tanışmıştık, Sezen Hanım’ın şarkılarını yıllardır Sezen Hanım’la çalışan birinin düzenlemesini tercih ettim bu anlamda. Okay Barış ve sevgili eşi Seda ile aramızdaki ilişki, iş ortaklığından çok bir aile ortamına dönüşünce de; “Tut Elimden”i söylerken hissettiklerimi, klipte Okay’ın görsele dönüştürmesini istedim.

“Tut Elimden”i dinleyince aslında ilk başta bir aşk şarkısı gibi geliyor ama bende daha çok bir baba ve babasından sevgi görmeyen buruk bir kızın dramatik hikayesini kafamda çağrıştırdı. Bu anlamda da küçük kız olarak kızımı oynatmayı tercih ettim. Klipte kendimde oynadığım halde, klibi ilk seyrettiğimizde ailece hüngür hüngür ağladık. Şu an klip yayında ve bana dönüşlerde de herkesin bizim gibi hüzünle, gözleri dolarak klibi izlediklerini öğreniyorum. Herkes klip ve şarkıda kendi hikayesini gördüğünden bahsediyor.

Sahne yapmayı düşünüyor musunuz, müzikle ilgili gelecek planlarınız neler?

Her nekadar profesyonel müzik kariyerime başlamış olsamda, amatör ruhla yapıyorum. Yaptığım işi de gerek iyi muzisyenlerle çalışarak, gerekse de güçlü bestecilerin eserlerini seslendirerek, layığıyla yapmayı hedefliyorum. Bu bağlamda da 2 şarkıdan kazanılan ve kazanılacak gelirleri Kansersiz Yaşam vs gibi insanların hayatına dokunan, insanlara umut olacak derneklere bağışlamayı tercih ettim. Şu an için sahne yapmayı düşünmüyorum ama yarın ne olur bilemiyorum.

Bundan sonraki çalışmalarla ilgili olarak da kendi yazdığım sözler var, yakında müzisyen arkadaşlarımın söz ve besteleriyle birlikte hepsini, aşama aşama dinleyicilerle buluşurmayı hedefliyorum. Önümüzdeki günlerde çıkarmayı planladığım 3 şarkım var.

Bundan sonra yayınlanacak şarkınız hazır mı? Sezen Aksu ile çalışmaya devam edecek misiniz?

Müzik herkesin ruhuna iyi geldiği gibi bana da çok iyi geliyor. Şarkılarımdan birinin kayıt işlemleri bitti, önümüzdeki günlerde klibini de hazırlayıp Kasım sonuna kadar çıkartmayı düşünüyorum. Sezen Aksu şarkıları söylemek, hele “Taze Bitti” ve “Tut Elimden” gibi sıfır şarkıları yorumlamak benim için bir onur ve gurur verici bir duygu. Yeni Sezen Aksu şarkıları için çabalayıp, ileriki günlerde kavuşmayı umuyorum.

Röportaj: Mine Ayman