İpek Demir Röportajı!

Söz ve müziği kendisine, düzenlemesi usta aranjör Erhan Bayrak’a ait olan “Dili Ballım” adlı yeni şarkısında Bülent Serttaş ile buluşan İpek Demir yeni şarkısını ve projelerini yazarımız Mine Ayman’a anlattı.

Sizi ilk olarak kardeşinizle birlikte yaptığınız cover şarkılarla tanıdık, müzik kariyerinize ilk ne zaman ve nasıl başlamıştınız?

Çocukluğumuzdan beri müzik hep hayatımızdaydı. 18 yaşındayken Mert ile birlikte profesyonel sahne hayatıma başladım. Başka bir sanatçı arakadaşım grubumuzun solistiydi, ben de yan flüt çalıyor ve vokal yapıyordum. Daha sonra kendi ekibimizi kurduk ve solist olarak devam ettim.

Yeni şarkınızda Bülent Serttaş ile düet yaparak çok şaşırttınız, bu buluşma nasıl gerçekleşti ve “Dili Ballım”ın hikayesini anlatır mısınız?

Bülent bey ile bundan 4 sene evvel bu şarkıyla alakalı görüşmüştük fakat ben şarkının tarzı itibariyle kendim okumalı mıyım noktasında kararsızdım. Sonrasında yapım şirketimle bir ayrılık yaşadık, akabinde pandemi derken bu zaman kısmet oldu 🙂

Klipde de Bülent Serttaş ile buluştunuz, çekimler nasıl geçti ve klip nerde çekildi?

Klibimiz Teoman Topçu yönetmenliğinde Antalya’da çekildi. Çekimlerimize 2 gün ayırdık. Çok keyifli ve güzel görüntüler ortaya çıktı.

Bülent Serttaş ile çalışmak eğlenceli mi? Bundan sonra da birlikte projeleriniz olacak mı?

Bülent beyle çalışmak son derece eğlenceli ve keyifli. Elbette, uygun bir proje olursa neden olmasın, keza Dili Ballım da çok içimize sinen, güzel bir iş oldu.

Antalya’da yaşıyorsunuz ve orada sahne yapmaya devam ediyorsunuz, sevenleriniz sizi başka nerelerde izliyor ve İstanbul’da da yakında sahneniz olacak mı?

Normalde İstanbul’da yaşıyorum, fakat gelişen takvim ağırlıklı olarak Antalya’da bulunmamı gerektirince İstanbul’daki evim, düzenim duruyor. Şarkımızın çıkışıyla haftanın yarısı Antalya’da yarısı İstanbul’da geçiyor. Bir çok şehire konserlere gidiyoruz. İzmir, Ankara, Antalya, İstanbul ağırlıklı olmak üzere dinleyicilerimizle buluşuyoruz.

“Dili Ballım”ın söz ve bestesi size ait, başka şarkılarınız da var mı ve bundan sonra yayınlanacak şarkınız hazır mı?

Evet kendi şarkılarımı yazıyorum. hazırda birçok şarkım var, 3 tanesi şu anda hazır, aranjeleri bitmiş durumda. Aralık ayında kısmetse çok keyifli bir şarkı daha geliyor.

“Dili Ballım” fantezi-arabesk tarzında bir şarkı, bundan sonra kariyerinize bu tarzda mı devam edeceksiniz yoksa eskisi gibi pop şarkıları söylemeye devam mı edeceksiniz?

Çok farklı tarzlarda şarkılarım var, ağırlıklı olarak pop şarkılarla devam edeceğiz, alaturka tadını millet olarak seviyoruz ben de çok seviyorum tabii zaman zaman böyle sürprizler yapabilirim.

Yeni yılla ilgili yapmak istediğiniz projeler neler, yeni yıla sahnede mi gireceksiniz?

Muhtemelen sahnede gireceğiz. Yılbaşı programı için görüşmelerimiz devam ediyor. Yeni sene için planımız 2-3 ay aralıklarla en güzel şarkılarımızı sevenlerimizle buluşturmak.

Kariyerinize bundan sonra nasıl devam etmeyi planlıyorsunuz, müzik dışında başka projeleriniz de olacak mı?

Şu an tek odağımız müzik üzerine, olabildiğince fazla üretip, çok çalışıp güzel işlere imza atmak istiyoruz.

Röportaj: Mine Ayman