İsmet Uraş “Gidiyorum”

İsmet Uraş, Sezen Aksu’nun kült olmuş şarkısı “Gidiyorum”u kendine has sesiyle yeniden yorumladı. Söz ve müziği Sezen Aksu’ya ait olan şarkının günümüze uygun yepyeni düzenlemesini ise kendisi gibi müzisyen kardeşi Samet Uraş üstlendi.

Küçük yaşlardan beri müzikle iç içe olan İsmet Uraş birçok ünlü sanatçıyla hem sahnede hem de albüm kayıtlarında birlikte çalışarak uzun yıllar sektöre emek verdi. Dönem dönem yayınladığı projelerle adından söz ettiren; aranjör ve müzik yönetmenliği de yapan başarılı sanatçının yeni projesi “Gidiyorum”un klip yönetmenliğini Sedat Sakaryalı üstlendi. Klip kalabalık bir ekip eşliğinde bir günde tamamlandı.

2021 yılında “Veda Ederim” isimli ilk teklisini yayınlayan sanatçı, sonrasında “Aldattın Beni” ile müzik kariyerine devam etmişti. Üçüncü teklisi, söz ve müziği kendisine ait olan “Kısmet Gaydası” isimli şarkıda fenomen Kobra Murat’la yaptığı düetin ardından, dördüncü teklisi 2022 yılında sözü müziği Aşık Mahsuni Şerife ait olan “Merdo” türküsü ile türkü severlere hitap etti. Beşinci teklisi Müslüm Gürses şarkısı “Anlasana” ile gönüllerde taht kurdu.