Koray Candemir “Yarım Kalan”

Türk rock müziğinin başarılı temsilcilerinden Koray Candemir yeni albümü “Yarım Kalan” ile müzikseverlerle buluşmak için gün sayıyor. 7 Mayıs’ta Sony Music etiketiyle müzik marketlerdeki yerini alacak albüm için hazırlıklarına son hızla devam eden sanatçı, albüm çıkışının hemen öncesinde çıkış şarkısı “Kalan Giden Benim”i radyolar ve dijital müzik platformları aracılığıyla müzikseverlerle paylaştı.

İlk solo albümünü 2001 yılında yayımlayan ve 12 yıllık bir aranın ardından ikinci kez solo albümüyle müzikseverlerle buluşacak olan Koray Candemir’in kendi hikayesinden, yaşadıklarından yola çıkarak hazırladığı, ruh halini anlatan albümün özeti niteliğindeki “Kalan Giden Benim”in sözü Esin İris bestesi ise Koray Candemir imzası taşıyor.

Prodüktörlüğünü Mor ve Ötesi’nden tanıdığımız Burak Güven’in yaptığı albüm 11 şarkıdan oluşuyor. Koray Candemir’in şarkılarının yanısıra albüme Harun Tekin, Melis Danişmend ve Esin İris söz ve besteleriyle katkıda bulundu. Harun Tekin’in “Kar” isimli şarkısının yanı sıra birçok ünlü isme verdiği şarkılarla adını duyuran Esin İris albümün çıkış şarkısı “Kalan Giden Benim”in sözlerini yazdı. Melis Danişmend, sözlerini yazdığı “Yeni Birgün” şarkısında Koray Candemir’e sesiyle de eşlik etti.

“Akrep ve Yelkovan” adlı şarkıda Korhan Futacı’nın saksafonuyla yer aldığı albümde ayrıca Özdemir Asaf ve Aşık Veysel’in eserlerine de yer verildi. Türk şiirinin en değerli isimlerinden Özdemir Asaf’ın “Yakın” adlı eserini şarkı haline getiren sanatçı, Aşık Veysel’in “Keklik İdim Vurdular” türküsünü de kendi yorumuyla tekrar seslendirdi.

Fotoğraflarını Dilan Bozyel ve Aslıhan Avcı’nın çektiği albümün kartonet tasarımını Melis Binay yaptı.

Albümümün ilk videosu “Kalan Giden Benim”e geçtiğimiz günlerde çekildi. Sanatçının yaşadıklarından yola çıkarak hazırladığı, ruh halini anlatan albümün özeti niteliğindeki şarkının sözü Esin İris bestesi ise Koray Candemir imzası taşıyor. Müzik kanallarında yayınlanmaya başlayan video klibin yönetmenliğini Evren Arasıl, styling çalışmasını Umut Eker yaptı. Video klipte sanatçıya model Merve Polat eşlik etti.