Melisa Uzunarslan “Uzunarslan Keman Sonatı No:1 Op.13”

Türk bestecilerinin yeni kuşak başarılı kadın temsilcilerinden Melisa Uzunarslan, kendi bestelediği “Uzunarslan Keman Sonatı No:1 Op.13” isimli 4 bölümlük sonat formundaki eserini kendi yapım şirketi olan MDU Yapım’dan yayınladı.

Piyanist Prof. Ayça Aytuğ ile birlikte icra ettiği, eserin ilk seslendirilişinin canlı konser kaydı olan albüm 2013 yılında İstanbul’da kaydedildi. Türk beşlerinden Ahmed Adnan Saygun’un öğrencisi Hasan Uçarsu, Babür Tongur gibi değerli profesörler ile kompozisyon eğitimini tamamlamış olan besteci çok yönlü kimliğiyle bu sefer de çağdaş Türk klasik müzik eserlerini yayınlayacağını duyurdu. Kemancılığı, söz yazarlığı, besteciliği, multi – enstrümantalist kimliği ile akademisyenliğinin yanı sıra yurt içi ve yurt dışında verdiği konserler ile de ülkemizi temsil etmeye devam ediyor.

“Uzunarslan Keman Sonatı No:1 Op.13”

“Sana”, “Bana”, “Onlara” ve “Hasta” bölüm başlıklarıyla adlandırılan eser hem keman ve piyanonun virtüözite kullanımları, lirik anlatımı ve armonik dili ile bestecinin güçlü yazısını ortaya koyan hem de bölüm başlıklarından da belli olduğu gibi sözsüz bir hikaye anlatımıyla dikkat çekiyor.

Albümün ses kaydı Erkan Çavdaroğlu’na, miks ve mastering Nurkan Renda’ya, kapak fotoğrafı Özge Balkan’a ve dağıtımı Videomite’a ait.