Murat Güneş’ten yeni şarkı “Yıldızlar, Güneş ve Ay”

Yıldız isimlere verdiği bestelerle tanınan Murat Güneş, yeni single çalışmasını müzikseverlerin beğenisine sundu. “Yıldızlar, Güneş ve Ay” adlı şarkı, Güneş’in yakında yayınlanacak albümünün de habercisi niteliğinde.

Ajda Pekkan, Kenan Doğulu, Serdar Ortaç, Mustafa Sandal, Demet Akalın, Yaşar, Merve Özbey, Berkay, Gökhan Türkmen, Hande Ünsal, İkilem, Bengü, Atiye, Özgün, Yonca Lodi, Bilal Sonses, Seda Sayan, Nükhet Duru, Zerrin Özer, Tan Taşçı, Kutsi ve Zara gibi müzik dünyasının dev isimlerine şarkılar veren Murat Güneş, bu kez kendi single çalışmasıyla adından söz ettirmeye geliyor! Güneş’in yeni şarkısı “Yıldızlar, Güneş ve Ay” Badu Records etiketiyle dijital platformlarda yayınlandı.

Paris’te Fransız model Kara Jones ile klip çekti!

Murat Güneş, söz ve müziğine imza attığı “Yıldızlar, Güneş ve Ay”ın prodüktörlüğünü de Semih Gönder’le birlikte üstlendi. Semih Gönder ayrıca şarkının aranjesini de yaptı. Şarkının klibi ise âşıklar şehri Paris’te, Tolga Doğruer yönetmenliğinde çekildi. Murat Güneş çekimlerde Fransız model Kara Jones ile birlikte kamera karşısına geçti.

“Yıldızlar, Güneş ve Ay”, Murat Güneş’in albümünün de habercisi niteliğinde. Sanatçı üzerinde uzun süredir titizlikle çalıştığı, içinde “Yıldızlar, Güneş ve Ay”ın da yer alacağı albüm projesini yakında dinleyicileriyle buluşturacak. Pop müzik dünyasında büyük ses getiren şarkıların altında imzası bulunan Murat Güneş aynı zamanda “Erkenci Kuş”, “Ufak Tefek Cinayetler”, “Ada Masalı” gibi sevilen dizilere de şarkılar yazdı.

Murat Güneş – Yıldızlar Güneş ve Ay

Bu şehirde aşk başına kaç yalnız düşüyo?
Ondan mı insanlar Temmuz’da bile üşüyo?

Gel sen içimi ısıt
Saçımı rüzgarsız dağıt
Sana söylenmeyen her şarkı
Şarkı değil ağıt

Kaybolurken dudaklarım dudaklarında
Kendimi buldum resmen uzay boşluğunda
Gözlerine baktım sanki bütün evren or’daydı
Yani or’daydı
Yıldızlar güneş ve ay göz bebeğinde saklıydı
Kalbim haklıydı

Söz – Müzik: Murat Güneş