Nilgül “Okyanus”

Duruşu ve müziği ile fark yaratan, pop müziğin eşsiz seslerinden Nilgül’ün, yapımcılığını TMR Prodüksiyon’un üstlendiği “Okyanus” adını taşıyan maxi single çalışması tüm müzik marketlerde yerini aldı. En son üç yıl önce Bertuğ Cemil’le yaptığı “Yandım Yandım Yandım” adlı düet şarkının ardından albüm çalışmalarına başlayan sanatçı, albüm öncesi üç şarkının yer aldığı maxi single ile sevenleriyle yeniden buluşmanın heyecanı içinde.

İLK KLİP “DUALARIM SENİNLE”YE ÇEKİLDİ.

Okyanus’un ilk klibi söz ve müziği Reşit Gözdamla’ya a ait “Dualarım Seninle” adlı çıkış şarkısına çekildi.

Manga, Aylin Aslım, Mor ve Ötesi, Mirkelam, Zeynep Casalini gibi birçok ünlü ismin kliplerini müzikseverler ile buluşturan Gürcan Keltek yönetmenliğindeki klip çalışmaları Ayazağa’daki Orion stüdyolarında gerçekleşti.

Okyanus’un diğer bir şarkısı olan “Mavi Bulutlar”ın söz ve müziği ise sanatçının hem oyunculuk hem de solistlik yapan kardeşi Gülnur Badakal’a ait. Söz ve müzikleri Serdar Aslan’a ait, adını maxi single’a da taşıyan “Okyanus”ta sanatçıya Murat Aziret ve Pelin Bindal vokal yaptı.

Maxi single’daki bütün eserlerin düzenlemeleri Erdem Yörük tarafından yapıldı. Sanatçıya piyano ve perküsyonda Erdem Yörük, akustik & klasik gitarda Serkan Ölçer, basgitarda Birkan Şener, ut & kemanda Altuğ Öncü, klarnette Şükrü Tırkış, çelloda Ata Sever ve Gündem Yaylı Grubu eşlik etti.