Orhan Ölmez “Adam & Kadın”

İlk albümünden bu güne hızla büyüyen dinleyici kitlesi ve kendine has tarzı ile popüler müziğin en önemli temsilcilerinden biri haline gelmiş olan Orhan Ölmez, tutku ve heyecan dolu bir kayıt sürecinin ardından yeni albümü “Adam ve Kadın” ile karşınızda.

Orhan Ölmez “Adam ve Kadın” isimli albüm çalışmasında, günlük hayatta herkesin sorduğu sorulara, herkesin bulduğu cevaplara, herkesin yanılgılarına ve tespitlerine ışık tutacak nitelikte sözlerle bezenmiş ve bestelenmiş şarkılarla sesleniyor müzikseverlere…

Albümün başrollerinde “Adam ve Kadın” var, ilişkiler var, Aşk var. Kısaca bu albümde hissettiğiniz, söylemek isteğiniz herşeyi bulmak mümkün.

Orhan Ölmez, yaklaşık bir yıl süren kayıt aşamasının ardından “Ölmez Müzik – Müzik Ölmez” etiketi ile yayınlanan albümünde; Pop, rock ve fantazi soundlarını kendi tavrı ile harmanlayarak belirgin – sıradışı sanatçı kimliğini gözler önüne seriyor.

Sanatçının 7. Stüdyo albümü olan “Adam ve Kadın”da, 12 şarkının 1 tanesi hariç tümünün söz ve müzikler kendisine ait. Albümün düzenleme ve aranjeleri Orhan Ölmez imzası taşımakta. Birbirinden değerli müzisyenlerin eşlik ettiği albümde, sanatçı kendi seslendirdiği enstrümanlarla şarkıların aranjelerine katkı sağlamıştır. “Adam ve Kadın” isimli yeni albümde, sanatçının bilinen tarzının yanında; daha farklı – daha dinamik aranjeler ile düzenlenmiş şarkılar yer almaktadır.

Bu albümde yer alan ve süprizlerden biri olan; albüme ismini veren “Adam Ve Kadın” eseri, düet çalışmadır. Düet çalışmada sanatçıya Devrim Gürenç eşlik etmişti.

“Orhan Ölmez – Adam Ve Kadın” isimli albümün çıkış videosu, yönetmenliğini sanatçının kendisinin üstlenmiş olduğu “İSTER İNAN İSTER İNANMA” isimli şarkıya çekildi.

Adam ve Kadın, her zaman; hiç bir zaman bitmeyecek ve hiç bir zaman net bir sonuca bağlanmayacak bir polemiğin içinde bulurlar kendilerini…
“Hangimiz; daha çok ve daha doğru seviyoruz?”