Pınar Aylin “Yazık Oldu”

Türk Pop Müziği’nin başarılı yorumcularından Pınar Aylin, yaz aylarının başında yayınladığı “Aradığın Aşk Bende” isimli single’ının ardından, sözleri kendine ait güçlü bir slow şarkı olan “Yazık Oldu” ile müzikseverlerle buluşuyor.

Pınar Aylin şarkısını “Aşk dilinde kor olup yananlara, bile bile inanıp da kananlara, aşktan ölüp kalbi tekrar atanlara, bitti derken küllerinden doğanlara” ithaf ediyor.

Orijinali “Ya Sidi” olan şarkının Türkçe sözleri Pınar Aylin’e, düzenlemesi Sadun Ersönmez’e ait. Sanatçı, single fotoğrafları için ünlü fotoğrafçı Zeynel Abidin’in objektifine poz verdi. Single’ın kapak tasarımı Pınar Aylin’in kızı Maya Tokatlıoğlu tarafından hazırlandı.

Ossi Müzik etiketiyle Hakan Eren’in yapımcılığında müzikseverlerle buluşan “Yazık Oldu”, Düş Gezginleri Stüdyosu’nda kaydedildi. Mix ve mastering’ini Buğra Kunt’un yaptığı şarkının, video klibi Mustafa Yılmaz yönetmenliğinde eşsiz manzarasıyla büyüleyen Çeşme Delikli Koy’da ve Alaçatı’da çekildi. Pınar Aylin’e video klipte; lirik danslarıyla Seren Mısırlı, çellosu ile Mert Güngör eşlik ettiler.