Taner Kaya’dan “Dilhun”

Profesyonel müzik yolculuğuna, 2011 yılında Ferhat Göçer’in seslendirdiği “Ayrılsak Ölürüz Biz” şarkısının söz ve müziğini üstlenerek başlayan Taner Kaya, kariyerinin ilk albümü “Dilhun” (Yüreği kan ağlayan, mutluluktan nasibini almamış, çok üzgün kimse) ile müzikseverlerle buluştu.

Albümün yapımcılığını üstlenen Ferhat Göçer, söz ve müziği kendisine ait “Yaklaşmayın” şarkısında Taner Kaya ile düet yaparak on yıl sonra Taner Kaya’ya vefa borcunu ödediğini belirtti.

Ferhat Göçer’e ait Metropol Müzik Fabrikası (MMF) etiketiyle çıkan ve tüm dijital platformlarda yayında olan “Dilhun” üç şarkıdan oluşuyor. Taner Kaya’nın söz ve müziği ile “Dağlarıma” ve “Savaş Yeri” şarkılarının da yer aldığı albüm için uzun zamandır titizlikle çalışan ikili, çok yakında birlikte düet yaptıkları “Yaklaşmayın” şarkısına klip de çekecek.

2011 yılında Ferhat Göçer’in seslendirdiği ve halen dillerden düşmeyen “Ayrılsak Ölürüz Biz” şarkısından sonra ilk kez kendi albümüyle müzikseverlerle buluşmanın heyecanını yaşayan Taner Kaya “Hayalini kurduğum o anın içindeyim. Kendimi bildim bileli gözlerimi her kapattığımda olmak istediğim, kurduğum düşlerin karşılığı yerdeyim. Kırk yıldır kurduğum düşlerin başlangıcı bu albüm” dedi.