Yıldız Tilbe “Ben Bir Şarkıyım Söz Müzik Sensin”

Kariyerindeki 30. yılını kutlayan Yıldız Tilbe sevenlerinin karşısına yeni albümü “Ben Bir Şarkıyım” ile çıkıyor! Tilbe, albümün çıkış parçası “Ben Bir Şarkıyım Söz Müzik Sensin”in klibi için kamera karşısına geçti. Albümün ilk üç şarkısı ve ilk klibi yayında!

Müzikal kimliğinden ve 30 yıllık sanatçı kariyerinden ziyade bir “Kadın”ın haykırışıydı bu satırlar. Etten, buttan, tahtalarının doğuştan kırık olduğunu açıklayan… Her anımızda, bedenen yanımızda olamasa da sesiyle ruhumuzda dolaşan… Sevincimizde veyahut hüznümüzde bizleri eşsiz şarkılarla buluşturan…

Nesillerdir ağzımızdan düşmeyen şarkıları, deli dolu anları ve aykırı vaziyetleriyle sevdik, benimsedik onu. Yeri geldi bir peçete oldu gözyaşlarımızı silen, yeri geldi şarkılarıyla eşlik etti bizlere; kurtlarımızı dökerken… Fazlasıyla bizden, ailemizden… Bir sınırı yoktu, ego ona her zaman uzak oldu. Aşkı, sevgiyi, zenginliği, fakirliği; içtiği sudan yediği yemeğe kadar her şeyini gizlisi saklısı olmadan halkıyla paylaştı.

“Kim ki bu kadın, bizlere bu kadar yakın” diye kendi kendimize daha fazla soru sormadan, aklımız bizimle daha çok oyun oynamadan, bu kadının bir Yıldız’dan ibaret olduğunu hatırlıyoruz. Gökteki yıldızlardan daha parlak, şen şakrak!

Gönüllerin Yıldız’ı, şarkıların sultanı!

Vazgeçilmez aşk şarkılarının mimarı, beste fabrikatörü, doğallığın ve sadeliğin yıldızlaşmış hali. Haziran 1994’te çıkardığı ilk albümü “Delikanlım” ile müzik severlerin kalbinde taht kuran Yıldız Tilbe tam da o albümün 30. yılında bu defa yeni albümü “Ben Bir Şarkıyım” ile selamlıyor bizleri.

Yıldız Tilbe, tüm düzenlemelerini Fırat Özbaylar’ın yaptığı yeni albümüne adını veren çıkış şarkısı “Ben Bir Şarkıyım Söz Müzik Sensin”in klibi için kamera karşısına geçti. Klibi Alişan Günay Yıldırım yönetti. Yıldız Tilbe albümünün tanıtım fotoğrafları için de Ahmet Yürekli’’nin objektifine poz verdi.

Yıldız Tilbe – Ben Bir Şarkıyım Söz Müzik Sensin

Kaç gün oldu seni arkadaşlarıma
Anlata anlata bitiremedim hâlâ
Ne dersen de
Sanki bin senedir aşığım yüzüne
Hâlimi, gönlümü tanıyamadım
Adımı sorduğun yerde

Aşkın o büyülü bembeyaz gülünün üstüne düşen
Su damlası gibi kalbim
Bir rüya gibi uyanmak istemedim
Sanki hep vardın, uzaktaydın yeni geldin

Söz verir misin söyle?
Hep güler misin böyle?
Çok sever misin?
Aşk verir misin?
Sadece beni hisseder misin?

Küser misim?
Gider misin?
Söyle, söyle
Hep mi böylesin?
Kimse bilmesin
Durduğum yerde uçuyor gibiyim

Ben bi’ şarkıyım, söz müzik sensin
Tabii söyleneceğim
Yağmurum, rüzgârım, aşkım kara kızıyım
Tabii sevileceğim
Ben bi’ şarkıyım, söz müzik sensin
Tabii söyleneceğim
Yağmurum, rüzgârım, aşkım, kara sevdayım
Tabii sevileceğim

Söz – Müzik: Yıldız Tilbe