Anıl Şallıel & Tuğçe Kandemir “İhanetten Geri Kalan”

Türkiye’deki caz müziğinin en üretken ve başarılı isimlerinden saksafon sanatçısı Anıl Şallıel, kısa aralıklarla yayınlamaya devam ettiği ve müzisyen dostlarıyla bir araya geldiği projesinde şimdi de Tuğçe Kandemir ile düeti “İhanetten Geri Kalan” şarkısını Warner Music Türkiye dağıtımıyla dinleyicilerle buluşturdu.

Farklı birçok müzisyen dostu ile bir araya gelerek başladığı “Anıl Şallıel ve Arkadaşları” projesinin üçüncü ayağını Tuğçe Kandemir ile gerçekleştiren başarılı müzisyen, bir Sezen Aksu klasiği olan “İhanetten Geri Kalan” şarkısına bambaşka bir yorum getiriyor.

Sakiler ve Dedublüman ile yayınladığı çalışmaların ardından yüksek dinleyici sayısıyla son dönemin en dikkat çeken kadın vokallerinden Tuğçe Kandemir ile bir araya gelen Anıl Şallıel, söz ve müziği Sezen Aksu’ya ait olan “İhanetten Geri Kalan” şarkısının prodüktörlüğünü de kendisi üstleniyor.

“Anıl Şallıel ve Arkadaşları” projesinin müzik direktörlüğü, prodüksiyonu, düzenlemesi ve yapımını tek başına yürüten Anıl Şallıel, “İhanetten Geri Kalan” ile ilgili duygularını ise şu sözlerle dile getiriyor: “Şarkının düzenlemesini hayal ederken New Age, Peaceful ve Alaturka öğelerini ağırlıkla hissettirmeye çalıştım. Bu özel şarkıyı değerli arkadaşım Tuğçe Kandemir’in kendine has yorumu, stili ve günümüzün güncel sesleri ile yeniden harmanlayıp sizler için yorumladık. Sezen Aksu’nun ‘Biraz Pop Biraz Sezen’ albümünde ayrıca 5 şarkıda yer almıştım. Bu şarkıyı kendi projem için düzenlemek benim için büyük bir mutluluk oldu.”

Anıl Şallıel ve Tuğçe Kandemir, klip çekimi için stüdyoda Emrah Özbilen yönetmenliğinde kamera karşısına geçti.

Anıl Şallıel & Tuğçe Kandemir – İhanetten Geri Kalan

Duydum ki el koynundan
Çok çabuk sıkılmışsın
Dönmek için bin çare
Bin yol arıyormuşsun

Gel gör ki bende rüzgâr
En sert poyrazdan esti
Taze çiçeklenmiş bahar
Ayaza kesti

İstemem artık geriye dönme
Dönersen bile bu evde sönme
İstemem artık geriye dönme
Dönersen bile bu evde sönme

Söz – Müzik: Sezen Aksu