Demet Sağıroğlu: “Hiç Özlemedin mi”

Demet Sağıroğlu “Hiç Özlemedin mi” adlı yeni albümüyle 3 yıllık suskunluğunu bozdu. Demet Sağıroğlu; müzikseverlerin çok özlediği, dinlemekten keyif alacağı, herkesin kendinden bir şeyler bulacağı şarkılarıyla ve özlenen yorumuyla müzik marketlerde yerini aldı.

Toplam 11 şarkının yer aldığı albümde, sözü Fikret Şeneş’e ait olan, yıllar önce Ajda Pekkan’ın yorumladığı “Bir Köşede Yalnız” adlı cover şarkının yanı sıra, Demet Sağıroğlu’nun sözleri, Melih Kibar’ın son bestesi olan “Adını Sen Koy” da bulunmakda… “Adını Sen Koy” şarkısı Melih Kibar ve Demet Sağıroğlu’nun birlikte 2004 senesinde tek seferde kaydettikleri demo kaydıdır. Melih Kibar’ın müzikal anısını ve hissiyatını yaşatmak için onun ölümsüz tuşeleri korunmuş ve özellikle aranje yapılmamıştır.

Albümde ki şarkıların sözleri Demet Sağıroğlu’nun yanı sıra, Fikret Şeneş, Tuna Kiremitçi, Sadık Karan ve Nerhan, Müzikleri; Demet Sağıroğlu, Melih Kibar, Sadık Karan, Nerhan, M. Chapman ve Tuna Kiremitçi’ye aittir. Şarkıların düzenlemeleri değerli aranjörler Tansel Doğanay, Cihan Sezer ve Burak Beşir tarafından yapılmiş; Boston Berklee music college ve studyo DB’de kaydedilmiştir. Mix-Kayıt Arzu Alsan, Mastering Çağlar Türkmen tarafından yapıldı.

3 senelik bir çalışmanın eseri olan “Hiç Özlemedin mi” albümüyle ilgili, “Ticari albüm ve repertuar endişelerim hiç olmadı, ben şarkılarımın ifadelerine inandım. Bu şarkılar yaşanmışlıkların şarkıları. Dilin sustuğu, yüreğin konuştuğu zamanların kaydını yaptık biz.. “ diyor ve şöyle ekliyor Demet Sağıroğlu; “Bu albümde şarkıların akustik yapıda olmasını tercih ettim. Acısı ve tatlısıyla “Hayata ve Aşk’a Aşık” herkesin beğeneceğini düşünüyorum” diyor.

Demet Sağıroğlu’ nun ilk klibi albümle aynı ismi taşıyan sözü, müziği kendisine ait “Hiç Özlemedin mi” adlı şarkıya çekildi. Klibin yönetmenliğini ve fotoğraf çekimlerini Murat Özdemir üstlendi.