Cem Belevi “Leyla & Mecnun” (feat. Derya Uluğ)

Cem Belevi, “Leyla & Mecnun” isimli yeni teklisini ve video klibini müzikseverlerle buluşturdu. Sony Music Türkiye etiketi ile yayımlanan şarkı, Cem Belevi’nin hit şarkılarına bir yenisini daha ekleyecek!

Sözleri Cem Belevi’ye ait olan “Leyla & Mecnun”un müziğinde Asil Gök ile birlikte yine sanatçının imzası bulunuyor. Şarkıda Cem Belevi’ye Türk Pop Müziği’nin diğer sevilen ismi Derya Uluğ eşlik ediyor.

Derya Uluğ sürprizi!

Derya Uluğ, Cem Belevi’nin yeni teklisinde ona eşlik ediyor. Günlük yaşamda çok iyi arkadaş, hatta birbirlerini kardeş olarak niteleyen Belevi ve Uluğ’un müzik birlikteliği, her iki sanatçının hayranlarını da mutlu edecek. Karantina döneminde Belevi ile çok vakit geçirdiklerini, ortak noktaları olan müzik dolu sohbetler, şarkı dolu günler geçirdiklerini belirten Uluğ, “Leyla ile Mecnun”u ilk duyduğu andan itibaren çok beğenmiş. İyi olan işin ve niyetin her daim arkasında durmayı ve alkışlamayı kendine düstur edinen güzel sanatçı “Rekabetin her daim var olduğunu bilip, birbirimize destek veriyoruz. Çıta her geçen gün yükseliyor, başarıya ulaşmak güçleşiyor. Bu tür çalışmaların bizleri güçlendirip geliştirdiğine inanıyorum” dedi.

Yorumcu kimliği kadar yaptığı besteler ile de adından söz ettiren ve bu alanda da kendisine sağlam bir kariyer edinen Cem Belevi, yeni şarkısını yorumlarken “Aşk iki kişi arasında büyülü bir kimya, rüyalar gösteren bir duygu durumu ve insan aşıkken enerjisi hep yüksek olur, ama yorulduysa, kırıldıysa düşmeye başlar ve gerçekler kalır elde. Onlar hep farklıdır, sanırım bazı gerçekleri görüp, kabullenip yazdığım bir şarkı Leyla & Mecnun” diyerek, şarkının ortaya çıkış duygusunu özetliyor.

Derya Uluğ’un şarkısında kendisine eşlik etmesine çok mutlu olduğunu söyleyen Belevi “Asil yeteneğiyle şarkının müziğine ve aranjesine, Derya’da sesi ve güzelliği ile şarkıma ve klibime dokundu. Hem kalbi güzel hem de yetenekli arkadaşımla gurur duyuyorum ve kendimi çok şanslı hissediyorum” dedi. Murad Küçük’ün yönetmenliğinde çekilen şarkının klibi de tüm dijital platformlarda eş zamanlı olarak müzikseverlerle buluştu.

Cem Belevi – Leyla & Mecnun

Hiçbir zaman eskisi gibi olmayacak bazı şeyler
Hiçbir zaman eskisi gibi durmayacak
Aynı kıyafetler
Makbulmüş bin yıldan beri kısa ziyaretler
Uğradık birbirimize doyduk bitti ziyafetler

Mecnun’u arama beni de oyalama
Sende de Leyla yok
Ne olduysak olduk
Bu kadar oldu bizden
Daha mecalim yok

Söz: Cem Belevi
Müzik: Cem Belevi, Asil Gök
Düzenleme: Asil Gök, Görkem Oker