Cenk Tevet “Bi Dakka”

Söz ve müziği Cenk Tevet’e ait olan, aranjesini Yüksek Sadakat grubunun aranjörü Uğur Onatkut’un üstlendiği “Bi Dakka” şarkısı Türk melodi ve enstrümanlarını, rock soundu ile birleştirerek hareketli ve eşlik etmesi keyifli bir şarkı ortaya çıkartıyor.

Cenk Tevet’in 7. stüdyo teklisi olan şarkıda Cenk senelerdir devam ettirdiği sahne performanlarındaki tecrübelerden yola çıkarak hikayeleştirdiği bu şarkıyı dinleyicinin beğenisine sunuyor.

“Sarhoşun mektubunu yazdım, yıllardır çalıştığım çeşitli mekanlarda, sahneden ve çevremden binbir çeşit insan, binbir çeşit dertten muzdarip insan profili gördüm. İnsanlar, ben de dahil bunları kınadık, kızdık, güldük hatta dalga geçtik. O insanların dertlerini, hüzünlerini ya da sevinçlerini hep atladık, görmezden geldik. Ben de bunu kaleme alıp bir empati yapmaya çalıştım. Tamam sarhoşum ama neden? Bu soruyu sorgulayan bir şarkı. Bu fikir ve duygular üzerinden oluşan sözlerin üzerine rock soundu artı Türk melodi ve enstrümanlarını kullanarak “Bi Dakka” şarkısını yaptım. Aranjede Yüksek Sadakat grubunun aranjörü Uğur Onatkut, kayıtlarda da ülkemizin değerli müzisyenleri ile çalışarak, bu hikayeyi eğlenceli bir şarkıya dönüştürdük…”