Duygu Soylu’nun yeni teklisi “Buralar Dar Geliyor”

“Can Kenarı”nda yerin hep sevda yanı, diyerek gönülleri fethetti; “İncilerin Dökülür” şarkısı ile aşık kalplerin sesi olmayı başardı…

Kenan Doğulu’nun yapımcılığını üstlendiği, 9 şarkılık ilk solo albümü “Kara Elmas”ı 2020 yılında müzikseverlerin beğenisine sunan Duygu Soylu, 2021 yılında ise yine “Kara Elmas” albüm şarkılarının yanı sıra yapımcısı Kenan Doğulu ile düet yaptığı “Baş Harfi Ben”in yer aldığı, canlı performans kayıtlarından oluşan “Kara Elmas (Live)” adlı albümünü yayınladı. Hız kesmeden “Sarı Yaz” adlı şarkısına çektiği klip ile güzel bir çıkış yakalayan Duygu Soylu, 2022’de “A Tribute to Onno Tunç” adlı konser projesi ile müzikseverlerin beğenisini kazandı. Bu projenin en ilgi çeken şarkılarından “Ayrılıklar Bitmez”i de dinleyicileriyle buluşturdu.

Müzik çalışmalarına ara vermeden devam eden, güçlü ve etkileyici sesi ile kendi hayran kitlesini oluşturmayı başaran Duygu Soylu, 2023 yılı bitmeden yeni şarkısı “Buralar Dar Geliyor”u yine Doğulu Music imzasıyla dinleyicisinin beğenisine sundu.

Sözleri Ceylan Ertem, müziği Duygu Soylu imzası taşıyan şarkının düzenlemesi ise Nedim Ruacan tarafından yapıldı. İki versiyon olarak hazırlanan şarkının, slow versiyonunun aranjörü ise Buğra Kılıçak.

Müzikalitesi yüksek şarkıların güçlü sesi, canlı performansıyla notaları dans ettiren kadın olarak anılan Duygu Soylu, yeni şarkısı “Buralar Dar Geliyor”un müzik listelerinde hak ettiği ilgiyi göreceğini düşünüyor.

Duygu Soylu – Buralar Dar Geliyor

Önceleri yavaş yavaş
Sesim soldu, kayboldu
Duyuramadım şarkılarımı
Sonraları uğraşsam da sensizken
Dindiremedim ağır sancımızı

Bana bir sebep göster hadi
Her şeyi alabiliriz geri
Bir sebep göster hadi
Bu kalp terk etmedi, seni hala

Buralar dar geliyor
Duyuyor dostlar, düşmanlar neler oluyor
Ar geliyor,
Günlerdir aylardır kahrediyor

Söz: Ceylan Ertem
Müzik: Duygu Soylu