Gülden “Yakarım İstanbul’u – Akustik”

Söz ve bestesine imza attığı, hem kendinden hem de farklı yorumculardan dinleyip, çok sevdiğimiz Gülden şarkıları, bu kez Evrencan Gündüz düzenlemeleri ile müzikseverler ile buluştu.

“Arşiv” serisi Gülden şarkılarının yeni nesil versiyonlarının akustik canlı kayıtlarından oluşurken, “Vurkaç”, “Unutamam Dedin”, “Bitti Mi” ve “Biri Mi Var”ın ardından ilk 5’linin son haftasında Gülden’in Arşiv 1’ine eklenen şarkı “Yakarım İstanbul’u” oldu.

Türkiye’nin önemli kadın söz yazarı ve bestecilerinden Gülden’in “Arşiv 1” ismini verdiği yeni projesinde beşinci olarak söz ve bestesi Gülden’e, düzenlemesi Evrencan Gündüz’e ait olan “Yakarım İstanbul’u” yayına girdi. Gülden’in ilk kez Mustafa Ceceli düzenlemesi ile 2019 yılında yayınladığı “Yakarım İstanbul’u” teklisi 2023 akustik versiyonu ile müzikseverlerle buluştu.

Zor aşkların şarkısı “Yakarım İstanbul’u” ve tüm arşiv serisindeki şarkılarda birlikte çalışan Evrencan Gündüz ve Gülden şarkıların video kayıtlarında tekrar bir araya geldi. Sette de çok iyi anlaşan iki müzisyen her detayla birlikte ilgilendi.

Gülden’in “Arşiv 1” projesinde yer alan şarkılar, sanatçının taptaze yorumuyla Youtube kanalında yayında. Serinin devamı çok yakında sürpriz hitlerle geliyor.

Gülden – Yakarım İstanbul’u

Ne kaldı hatırında diye sorsan bana
Kulağımda bir tek çarpan kapı sesi
Bir de gözümün önünde
Yanıp kül olan seneler

Kaç zaman böyle ayrı,
Kırgın, dağınık geçti
Hesapladım bin yıl ederim
hiç abartmadan
Yazsam kalem düşman kesilir kağıda
Anlatamam…

Elimde olsa alırdım zamanı geri
Yatardım kapıya, gideceksen ez beni
Açılan yaraya elden çare olur mu
Seni üzerlerse, yakarım İstanbul’u

Söz – Müzik – Gülden