Yeşim Salkım “Uyu Meleğim”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) geldikleri Adıyaman’da konakladıkları İsias Otel’in 6 Şubat’ta meydana gelen depremde yıkılması sonucu yaşamını yitiren ve ülkelerinde “Şampiyon Melekler” olarak adlandırılan kolej öğrencileri için Yeşim Salkım’ın yazıp bestelediği “Uyu Meleğim” isimli ağıt niteliğindeki şarkıyı 6 Şubat’ta Yeşil Müzik & Avrupa müzik işbirliği ile tüm dijital platformlarda dinleyebilirsiniz.

Aranjörlüğünü Emre Can’ın yaptığı şarkıda yaşamını yitiren çocukların annelerinin duygularını ağıt tadında şarkıya dönüştüren Yeşim Salkım bu davanın arkasında duruyor.

Yaşanılan bu acıya kayıtsız kalmayan Salkım bu şarkıyı yaparken “Şampiyon Melekleri yaşatmak ve bir anne olarak tüm evlatlarını kaybeden annelerin duygularına tercüman olmak istedim” diyor.

Bu özel şarkının tüm dijital gelirleri Gazi Mağusa Maarif koleji öğrencileri olan Şampiyon Meleklere bağışlanacak ve Yeşim Salkım’ın en kısa sürede Kıbrıs’ta vereceği konserin tüm geliri de “Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği”ne bağışlanacak.

6 Şubat tarihinde Adıyaman İsias Otel’de sadece 4 kişi kurtulabildi. O gün 26 çocuk öğretmen ve veliler dahil ayrıca 30 rehberlik eğitmeni de hayatını kaybetti. Gazi Mağusa Marif Koleji öğrencilerinden kurtulan olmadı. Dava sürecinde 4 kişi tutuklu bulunuyor ve geri kalan 10 kişi tutuksuz yargılanıyor.

Tek çocuğunu kaybeden ve derneği kuran Ruşen Karakaya “İlk günden beri ailelere destek veriyorum ve bu şarkı büyük felaketin yaşandığı günün yıldönümünde Şampiyon Melekler takımı ve tüm kaybettiğimiz vatandaşlarımıza adanmıştır. Derneğin amacı çocukların hikayelerini yaşatmak ve öğrenci okutmak” diyor.

“Uyu Meleğim” klibinin yönetmen koltuğunda Baran Karaoğlan otururken, çekimler 20 kişilik bir ekiple 709 Yapım stüdyolarında gerçekleşti.

Yeşim Salkım – Uyu Meleğim

Meleğim uyu
Daha dün gibi seni kollarıma alışım
Ninnilerde masallarla saçını okşayışım
Daha dün gibi gözümde ilk adımı atışın
Düşme diye sana doğru koşuşum

Gitme annem düşersin diyemedim,
Bu acıyı kalbimde söndüremem ki
Seninle birlikte beni de gömdüler
Dağlara taşlara söyleyemem ki
Keşke gitme deseydim meleğim
Güzel yavrum,
Halen her zerren bedenimde kanımda canımdasın
Cennetin kapısında bekliyorsun bilirim
Benim tek mutlu anım senin yanındır derim

Uyu meleğim uyu ben burada nöbetteyim
Gökyüzü senin rengin rüzgar senin saçların
Sana söz olsun annem ben bu yoldan dönmem
Bilirim sana kavuşmadan sönmem…

Söz – Müzik: Yeşim Salkım