Şimdi 90’lar 3 “Seyyal Taner Alladı Pulladı”

90’lı yılların unutulmaz şarkılarının yayınlandığı “Şimdi 90’lar” ve “Şimdi 90’lar 2” albümlerinin gördüğü ilginin ardından Türk Pop Müziği’nin 90’lı yıllarına damgasını vuran 10 ünlü ismi, heyecanla beklenen “Şimdi 90’lar 3” albümü için bir araya geldiler.

Pop müziğin efsane ismi Seyyal Taner, “Şimdi 90’lar 3” albümünün ilk single’ı “Alladı Pulladı” ile müzikseverlerle buluşuyor.

Seyyal Taner söz ve müziği Eda – Metin Özülkü’ye ait olan 90’lar popunun önemli bir hiti “Alladı Pulladı”yı “Şimdi 90’lar 3” albümü için yeniden yorumladı. Taner’in 1991 yılında yayınlanan dördüncü albümüne ismini veren “Alladı Pulladı” isimli şarkının orijinaline sadık kalınarak hazırlanan yeni düzenlemesinde Metin Özülkü ve Hasan Çiçek’in imzası var. Sanatçıya, şarkının yeni düzenlemesinin vokallerinde Sibel Alaş, Bahar Kocak, Metin Özülkü eşlik ettiler.

Seyyal Taner “Alladı Pulladı” single’ının kapak tasarımını Özlem Semiz tarafından hazırlandı.

“Şimdi 90’lar 3” albümünün açılış single’ı olan Seyyal Taner “Alladı Pulladı” unutulmaz isimlerin, unutulmaz şarkılarını modern soundlarla yeni nesille buluşturan projelere öncülük yapan Ossi Müzik etiketiyle, Hakan Eren’in yapımcılığında ve prodüktörlüğünde, Metin Özülkü’nün müzik direktörlüğünde, Pelin Kakırman’ın proje koordinatörlüğünde yayınlandı.

Seyyal Taner – Alladı Pulladı

Nerden bilirdim bir kez gör dediler
Görmez olaydım nerden bilirdim
Sevda bir kelepçe vuruldu ellerime
Boş yere ağlamışım nerden bilirdim
Alladı pulladı iki lafın arasını
Ellerin hatırına beni doladı
Bakti ki olmadı öylesine aşkını bana adadı
Aldanırım her yalana sen yanımdayken
Esirgeme gözlerini benden

Eskiler zamanla seversin dediler
İnanmak zor oldu nerden bilirdim
Bir anda vuruldum yeşil gözlerine
Boşyere ağlamışım nerden bilirdim

Söz – Müzik: Eda Özülkü & Metin Özülkü